طراحی و توسعه توسط ITCenter7
منو

پرسش های متداول + راهنماردیـف
سـوال و پـاسخ
1

نام کاربری و رمز عبور من برای ورود به سامانه هم آوا چیست؟ (سامانه هم آوا را ترجیحاً با کامپیوتر یا لب تاپ باز نمایید - مرورگر کروم - کیبرد روی حالت انگلیسی)

پاسخ :

نام کاربری : کدملی (در صورتی که قبلا یکبار در علمی کاربردی بوده اید، متن زیر را بخوانید)
رمز عبور : کدملی یا شماره شناسنامه

اگر دانشجو قبلاً در همین واحد و یا واحد دیگر علمی کاربردی دانشجو بوده و یا بنا به دلایلی انصراف داده و یا اخراج شده، به ازای هر بار پذیرفته شدن در دانشگاه، یک حروف انگلیسی به ابتدای نام کاربری شما اضافه می شود.

مثال : فرض کنید دانشجویی قبلا در واحد 44 پذیرفته شده و انصراف داده است. پس از اینکه در واحد 11 پذیرفته می شود، ابتدای نام کاربری وی A قرار می گیرد. (A0018795065) و یا اگر دانشجویی مثلاً در واحد 18 مقطع کاردانی خود را گذرانده باشد و در واحد 20 در مقطع کارشناسی پذیرفته شود و انصراف بدهد، اگر جهت ادامه تحصیل به واحد 11 بیاید ابتدای نام کاربری وی B قرار می گیرد. (B3825142598)


توجه : در سامانه هم آوا گزینه ایی به نام "نام کاربری/کلمه عبور خود را فراموش کرده ام" وجود دارد که شما می توانید به طور مستقیم از نام کاربری مطلع شوید که راهنمای آن در همین صفحه موجود است. (این کار برای بازیابی رمز عبور نیست و فقط جهت اطلاع از نام کاربری و شماره دانشجویی شما می باشد)

نشانی سامانه هم آوا : https://edu.uast.ac.ir

2

چگونه 15 درصد شهریه (سهم ستاد) را در سامانه هم آوا پرداخت نمایم و انتخاب واحد خود را نهایی کنم؟

پس از انتخاب واحد در سامانه هم آوا، برای آنکه انتخاب واحد شما نهایی شود باید 15% شهریه را نیز پرداخت نمائید. برای این منظور وارد سامانه هم آوا شده و روی دکمه دسترسی کلیک نمائید، سپس گزینه ی انتخاب واحد را انتخاب نمائید. بعد از کلیک روی دکمه ی انتخاب واحد، دروس انتخاب شده نمایش داده می شود. روی گزینه ی نهایی کردن دروسی که ثبت موقت هستند در بالای صفحه کلیک کنید و سپس گزینه ی پرداخت را بزنید.

توجه : پس از انتخاب کردن هر درس در صفحه انتخاب واحد، جلوی عنوان هر درس یک تاریخ و ساعت درج شده است که نشان دهنده زمانیست که آن درس در حالت ثبت موقت باقی می ماند و پس از گذشت زمان درج شده آن درس به صورت سیستمی حذف می گردد. دقت نمائید که قبل از تاریخ درج شده اقدام به نهایی کردن دروس خود نمائید.

فیلم راهنمای تائید انتخاب واحد و پرداخت 15 درصد شهریه

3

چگونه از نام کاربری و شماره دانشجویی خود در سامانه هم آوا مطلع شوم؟ (این کار برای بازیابی رمز عبور نیست و فقط جهت اطلاع از نام کاربری و شماره دانشجویی شما می باشد)

1) وارد سامانه هم آوا شوید.

2) روی گزینه "نام کاربری/کلمه عبور خود را فراموش کرده ام" کلیک نمائید.
3) کدملی خود را به صورت کامل درج نمائید.
4) جمع اعداد درج شده را در کادر مربوطه بنویسید و روی دکمه ادامه کلیک کنید.
5) در پایین صفحه نام کاربری و شماره دانشجویی شما نمایش داده خواهد شد.

مشاهده فیلم آموزشی نحوه ی اطلاع از نام کاربری

4

برای ورود به "پورتال دانشجویی" در سایت مرکز 11 تهران چه مشخصاتی را باید وارد کنم؟

در سایت مرکز از کدملی و شماره شناسنامه خود برای ورود استفاده نمائید. اگر شماره شناسنامه و کدملی شما یکی می باشد، هر دو را کدملی درج کنید.
در صورتی که رمز خود را در پورتال دانشجویی تغییر دادید، باید رمزی که انتخاب کردید را وارد نمائید.


پورتال دانشجویی مرکز : https://uastf11.ac.ir/login/student

5

چرا وقتی سامانه هم آوا را باز می کنم، صفحه بهم ریختگی دارد و حالت گرافیکی ندارد؟

پاسخ : معمولاً هنگامی که سامانه با گوشی موبایل یا تبلت باز می شود صفحه به صورت کامل لود نمی شود. لذا ترجیحاً جهت استفاده از سامانه از کامپیوتر استفاده نمائید و همچنین مرورگرهای کروم یا فایرفاکس خود را بروزرسانی نمائید.

6

هنگام ورود به سامانه هم آوا به من پیغام "نام کاربری و رمز عبور شما اشتباه است" را نمایش می دهد در حالی که مشخصات را صحیح وارد کرده ام.

پاسخ : سامانه هم آوا را با کامپیوتر باز نمائید و دقت نمائید که نام کاربری و رمز خود را صحیح وارد کنید.
از مرورگر کروم یا فایرفاکس استفاده نمائید و هنگام درج نام کاربری و رمز حتماً کیبرد بر روی انگلیسی باشد.
دقت نمائید ممکن است ابتدای نام کاربری شما دارای یک حروف انگلیسی باشد که باید ابتدا از نام کاربری خود با استفاده از روش ذیل بدست آورید :
در صفحه اول سامانه هم آوا گزینه ایی به نام "نام کاربری خود را فراموش کرده ام" وجود دارد که شما می توانید به طور مستقیم از نام کاربری مطلع شوید. (این کار برای بازیابی رمز عبور نیست و فقط جهت اطلاع از نام کاربری شما می باشد)

7

وقتی می خواهم وارد سامانه هم آوا بشوم به من پیغام "نام کاربری شما غیر فعال است" را نمایش می دهد.

پاسخ : ممکن است ابتدای نام کاربری شما دارای حروف انگلیسی باشد. اگر از درج نام کاربری خود مطمئن هستید ممکن است سامانه به دلیل بدهی یا دلایل دیگر غیرفعال شده باشد که پس از تسویه بدهی در سایت مرکز به واحد مالی تیکت بزنید.

8

وقتی سامانه هم آوا را با موبایل باز می کنم صفحه بهم ریخته است و نمی توانم با سامانه کار کنم.

مرورگر گوشی خود را بروز نمائید اگر باز هم به همان شکل بود بهتر است جهت استفاده از سامانه هم آوا از کامپیوتر استفاده نمائید. اگر به کامپیوتر دسترسی ندارید به یک کافی نت مراجعه کنید.

9

تفاوت سامانه هم آوا با سایت مرکز 11 تهران چیست؟

* سامانه هم آوا یک سامانه جامع کشوری می باشد که توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی طراحی شده و کلیه ی مراکز علمی کاربردی در سطح کشور از آن استفاده می نمایند.

امکانات موجود در سامانه هم آوا :

1- ثبت انتخاب واحد 2- مشاهده نمرات و کارنامه تحصیلی 3- کارنامه مالی 4- درخواست انتقالی و انصراف 5- ثبت درخواست فارغ التحصیلی 6- پرداخت شهریه


* سایت مرکز 11 تهران توسط مرکز علمی کاربردی واحد 11 تهران با استفاده از امکانات روز دنیا برنامه نویسی و راه اندازی شده است.

برخی از امکانات موجود در سایت مرکز 11 :

1- مشاهده کلیه اخبار و اطلاعیه ها اعم از اطلاعیه های کنسلی و جبرانی کلاس ها، اطلاعیه های امتحانات، ثبت نام و اخبار فرهنگی 2- شرکت در نظرسنجی ها 3- تکمیل فرم های فرهنگی و ورزشی 4- آموزش های مجازی 5- آزمون های الکترونیکی و سایر امکانات 

10

چرا برخی از دانشجویان می توانند با گوشی موبایل خود وارد سامانه هم آوا بشوند اما من نمی توانم؟

گوشی های موبایل و نرم افزارهای نصب شده بر روی آن ها با هم متفاوتند. راهکارهای زیر را بر روی موبایل یا تبلت خود پیاده سازی کنید در صورتی که باز هم نتوانستید وارد سامانه شوید از کامپیوتر استفاده نمائید.

1- مرورگرهای کروم (Chrome) و فایرفاکس (Firefox) را نصب نمائید.

2- در صورتی که مرورگرهای فوق بر روی موبایل شما نصب است از طریق بازار یا پلی استور بروزرسانی نمائید.

3- هنگام وارد کردن اعداد حتما صفحه کلید گوشی خود را بر روی انگلیسی تنظیم نمائید.

11

مدتی است هنگامی که سامانه هم آوا را باز می کنم یک صفحه نمایش داده می شود که در آن نوشته "سامانه در حال بروزرسانی است..."

گاهی اوقات سامانه هم آوا را به دلایل بروزرسانی از سمت ستاد از دسترس خارج می کنند اما معمولاً این بروزرسانی چند ساعت بیشتر طول نمی کشد. لذا در صورتی که پس از گذشت یک روز باز هم صفحه بروزرسانی را مشاهده کردید، اصطلاحاً این صفحه در مرورگر شما کش (Cache) شده است و شما باید کش مرورگر خود را چه بر روی گوشی و چه بر روی کامپیوتر پاک نمائید.


جهت آشنایی با پاک کردن کش مرورگر، ایـنجـا کلیک نمائید.

12

چگونه از کلاس های آنلاین استفاده نمایم؟

با استفاده از لینک زیر می توانید نحوه ی ورود به سامانه و نرم افزار های مورد نیاز را مشاهده نمائید.


راهنمای کلاس آنلاین

13

برنامه هفتگی خود را چگونه مشاهده نمایم؟

در صورتی که 15% شهریه خود را پرداخت کرده و انتخاب واحد خود را نهایی کرده باشید، با مراجعه به سامانه هم آوا و طی کردن مسیر دسترسی > تائید انتخاب واحد می توانید برنامه انتخاب واحد خود را مشاهده نمائید.
در صورتی که برنامه ای مشاهده نکردید، انتخاب واحد توسط شما نهایی نشده است.
عضو خبرنامه سایت مرکز شوید:

آدرس مرکز: میدان انقلاب – ابتدای کارگرجنوبی – کوچه رشتچی – پلاک های 8، 10، 12

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 11 تهران می باشد.